Faktura elektroniczna Energa

Z faktury elektronicznej warto skorzystać nie tylko ze względów ekologicznych. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze i tańsze. Energa klientom, którzy zdecydują się wybrać e-fakturę proponuje niższą opłatę handlową.

prawidlowa-faktura-energa

Jak aktywować e-fakturę Energa?

Aktywacja faktury elektronicznej w Energa jest prostą czynnością. Wystarczy w eBOK wejść w zakładkę Produkty, a następnie w eFaktura i Aktywacja usługi. Po uzupełnieniu odpowiedniego formularza na podany adres e-mail wysyłany jest link, a kliknięcie w niego aktywuje fakturę elektroniczną.

Jak opłacić e-fakturę Energa?

Najszybciej płatność można wykonać za pomocą Płatności Online. Aby dokonać płatności wystarczy zalogować się w eBOK a następnie przejść do zakładki Płatności. Tam klikamy na Należności, właściwą Fakturę oraz na płatność. Wówczas z listy banków wybieram ten, w którym posiadamy konto. Po zalogowaniu się na konto bankowe potwierdzamy wypełniony już przelew.

Gdzie znajduje się eFaktura?

E-faktura Energa znajduje się w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta. Jest to specjalny serwis internetowy nazywany także Energa24.  O „wpadnięciu” rachunku do eBOK klient jest informowany e-mailowo. Oczywiście taką fakturę można wydrukować – Energa wysyła ją w formacie PDF.

https://energiadirect.pl/