Rachunek za prąd przez Internet

Sprzedawcy energii elektrycznej umożliwiają otrzymywanie rachunków za prąd przez Internet. E-faktury są wysyłane na e-maila lub są dostępne w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta.

rachunek-za-prad-przez-internet

Co to jest e-faktura za prąd?

Jest to faktura za energię elektryczną w formie elektronicznej. Posiada takie same dane, jak faktura w formie papierowej. E-faktura to prawnie obowiązujący dokument, który stworzono w oparciu o rozporządzenie wydane przez ministra finansów. Sprzedawcy prądu wysyłają e-faktury albo bezpośrednio na e-maila (adres e-mail podajemy przy zawieraniu umowy) albo udostępniają je w specjalnym serwisie – eBOK (stamtąd można je ściągnąć na swój komputer).

zamow-porownanie

Zalety e-faktur za prąd

Jedną z największych zalet faktury elektronicznej jest oszczędność czasu. Fakturę otrzymujemy na swoją skrzynkę e-mailową czy konto w eBOK już chwilę po jej wystawieniu. Przykładowo taką możliwość daje ebok pgnig. Aby ją opłacić nie trzeba chodzić do oddziału banku czy na pocztę. Opłaty za prąd można uregulować jednym kliknięciem poprzez usługę płatności online. Kolejną zaletą e-faktur jest kontrola płatności. Zazwyczaj sprzedawcy energii wysyłają powiadomienia o terminie płatności i ewentualnych zaległościach. Warto też podkreślić, że e-faktury przyczyniają się do ochrony środowiska. Jak podała porównywarka cen energii EnergiaDirect do wydrukowania 1,5 mld faktur wycina się aż 255 tys. drzew. Możliwość otrzymywania faktur przez Internet oferują tacy sprzedawcy energii elektrycznej jak np.: Energa, Tauron, PGE, Enea, innogy.