Średnie zużycie prądu – faktura za prąd średnio

Średnio ile wychodzi twoja faktura za prąd? Dlaczego tak jest, dlaczego tyle płacisz za energię elektryczną? Średnie zużycie prądu w bloku, w kawalerce w domu jednorodzinnym

rachunekzaprad.com.pl

Faktura za prąd średnio to…

zamow-porownaniePolskie gospodarstwa domowe wydają średnio 260 złotych na miesięczny rachunek za prąd elektryczny. Taka konkluzja daje do myślenia. Średnio 60% gospodarstw domowych jest niezadowolona z ceny energii ujętej na rachunku za energię elektryczną.

W Polsce żyje 38,5 milionów osób, ale nie wszyscy mają dostęp do energii elektrycznej. 28 milionów to odbiorcy prądu, z czego badana prowadzone przez portale energetyczne GUS u Eurostat, jasno pokazują, że około 74% gospodarstw domowych nie wiem, w jaki sposób oszacowano ich rachunek za prąd lub gaz ziemny, a ponad 75% nie zna różnic w opłatach. W dodatku ponad połowa gospodarstw domowych nie wie jakie różnice istnieją między sprzedawcą i dystrybutorem energii. Osiem z dziesięciu odbiorców nie wie nic o regulowanym rynku energii i zasadach TPA, niechętnie jesteśmy nastawieni do zielonej energii.

Średnie zużycie prądu

1-osobowe gospodarstwo domowe
enemin od 800 kWhrgia nie więcej niż 1,400 kWh
1-osobowe gospodarstwo domowe
min mniej niż 1,100 kWh nie więcej niż 1,700 kWh
1-osobowe gospodarstwo domowe
min mniej niż 1,400 kWh nie więcej niż 2100 kWh
1-osobowe gospodarstwo domowe
min mniej niż 1,700 kWh nie więcej niż 2,500 kWh

 

Ilość domowników ma znaczenie,  bo im więcej osób tym więcej urządzeń elektrycznych jest zasilanych. Znaczenie ma nie to gdzie urządzenia są zasilane w bloku czy domu jednorodzinnym, ale ilość domowników i jakość urządzeń. Ważne też czy domownicy uczą się oszczędzać energię elektryczną interesują się pro-oszczędnościowymi zachowaniami i się do nich stosują.

Jak zmniejszyć średnie zużycie prądu?

Prąd dostarczany do polskich gospodarstw domowych zdecydowanie nie jest  najtańszy w Europie. Może nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, jak odciążyć budżet rodzinny. Należy zwrócić szczególną uwagę na zakup nowych urządzeń. Kupuj tylko te z klasy energetycznej A – czyli energooszczędne. Zwłaszcza w przypadku lodówce lub oświetlenia ma to ogromne znaczenie. Nie należy pozostawiać urządzenia w trybie czuwania, bo to zwiększa średnie zużycie.

srednie-zuzycie-energii-rachunkezaprad

Znajdź tańszego dostawcę

Mało kto zrezygnuje z energii, dlatego, zmiana dostawcy energii elektrycznej jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku zakupu energii po wysokiej stawce kWh. Sprawdź za pomocą Kalkulatora prądu czy  inna firma może zaoferować lepsze warunki. Przejście do innego dostawcy jest darmowe dla każdego gospodarstwa domowego. Fakt ten jest nawet gwarantowany przez prawo. W przypadku korzystania z ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła lub elektrycznego podgrzewacza wody oszczędności mogą wynieść nawet kilkaset złotych rocznie.