Czy kondensator prądu obniża rachunki?

Na różnych portalach można przeczytać zachwyty nad urządzeniem zwanym kondensatorem prądu. Czy faktycznie dzięki niemu można znacznie obniżyć fakturę za energię elektryczną i wydłużyć żywotność sprzętu?

rachunek-za-prad-przez-internet

Co to jest kondensator prądu?

Cena 1 kWh nieustannie rośnie – mam tu na myśli cenę zsumowaną, czyli stawkę za pobraną kilowatogodzinę i opłaty dystrybucyjne. O prognozach cen i aktualnych cennikach sprzedawców możecie przeczytać tutaj https://energiadirect.pl/cenniki

Dlatego też nie dziwi fakt, że szukamy sposobu na zmniejszenie rachunków za prąd. Jednym z nich może być kondensator prąd. Jeśli chodzi o teorię to jest to kompensator mocy biernej indukcyjnej. Urządzenie to nie wymaga żadnej instalacji, wystarczy je tylko włożyć do elektrycznego gniazdka. Sprzedawcy tego urządzenia zapewniają, że jest to zaawansowana technologia.

Czy rachunek za prąd się zmniejszy?

Kondensator tak naprawdę to zwykłe urządzenie elektryczne. Po zamontowaniu tego urządzenia następuje spadek wartości prądu. Tutaj warto podkreślić, że spada wartość prądu a nie pobór prądu. Jest to bowiem spora różnica. Urządzenie kompensuje moc bierną indukcyjną przez co następuje spadek wartości energii elektrycznej w instalacji. Z firmą energetyczną rozliczamy się natomiast za zużyty prąd, a nie jego wartość. Kondensator prądu nie zmniejszy nam zatem wysokości rachunków za energię elektryczną. Tego rodzaju urządzenia zdają egzamin w przypadku odbiorców przemysłowych, którzy mogą płacić niemałe sumy za przekroczenie danego limitu stosunku energii biernej do energii czynnej. Jeśli chodzi o gospodarstwa domowe to tego rodzaju opłaty się nie stosuje.

Więcej porad o oszczędzaniu energii na https://energiadirect.pl/