Jak wybrać najlepszą ofertę na prąd?

Sprzedawców energii elektrycznej jest coraz więcej. Prąd sprzedają już nie tylko firmy energetyczne, ale i telekomy czy operatorzy telewizji kablowej. Jak wśród gąszczu tych ofert znaleźć najbardziej dla nas optymalną?

zmiana-sprzedawcy-energii-2016

Ile prądu zużywasz?

Zanim zabierzemy się za przegląd ofert energetycznych przeanalizujmy swoje zużycie energii. Jeśli w skali roku zużywamy sporo energii elektrycznej – np. posiadamy ogrzewanie elektryczne to zmiana sprzedawcy energii może być bardzo opłacalna. Generalnie im więcej prądu zużywamy, tym na większe oszczędności z tytułu przenosin rachunku do innego sprzedawcy możemy liczyć. O procesie zmiany sprzedawcy energii można się dowiedzieć tutaj https://energiadirect.pl/zmiana-sprzedawcy

Jak porównać oferty na prąd?

Pierwszą ale nie ostatnią kwestią, na którą zwracamy uwagę przy porównaniu ofert energetycznych jest oczywiście cena energii elektrycznej. Jest to ten element rachunku, który dzięki zmianie sprzedawcy można znacznie obniżyć. Warto brać pod uwagę czy sprzedawca energii daje gwarancję stałej i najniższej ceny prądu. Nierzadko w ofertach pojawia się atrakcyjna cena za kWh, ale obowiązuje tylko przez określony czas. Pod uwagę bierzemy też opłatę handlową, która może stanowić niemałą część rachunku za prąd. Tutaj sprzedawcy często stosują „promocję” 0 zł opłaty handlowej, która jednak bardzo krótko trwa. Opłata ta jest pobierana za wystawienie rachunku, jego wystawienie, wysłanie i ogólnie za obsługę klienta.

Czy warto zamówić dodatkowe usługi?

Sprzedawcy energii obecnie bardzo często do prądu „dodają” różnego rodzaju usług i produkty: pomoc fachowców np. elektryka, gazownika, szklarza, usługi medyczne, ubezpieczenia, żarówki. Naturalnie nic nie jest za darmo – koszt tych dodatków są ukryte w opłacie handlowej.