Jak oszczędzać prąd w kuchni?

Określenie ile energii elektrycznej obierają urządzenia użytku domowego pomaga może zrozumieć, ile pieniędzy wydajesz. Użyj poniższych informacji, aby oszacować, ile energii elektrycznej pobierają twoje urządzenia energii elektrycznej, dzięki czemu możesz zdecydować, czy inwestować wydajne urządzenia energetyczne.

jak-oszczedzac-prad-w-kuchnii

Istnieje kilka sposobów, aby oszacować, ile energii elektrycznej pobiera AGD i RTV

Etykieta energetyczna, to przewodnik, który pokazuje szacunkowy, roczny koszt zużycia energii elektrycznej przez urządzenia. Etykieta zawiera oszacowanie średniego zużycia energii i kosztów obsługi konkretnego modelu. Zauważ, że wszystkie urządzenia i sprzęt RTV muszą posiadać ten przewodnik energii.

Drugim rozwiązaniem jest nabycie miernika energii, który monitoruje zużycie energii elektrycznej, urządzenie jest łatwe w użyciu i można zmierzyć zużycia energii elektrycznej każdego urządzenia jakie wykorzystujemy w domu. Takich jak suszarki elektryczne, klimatyzatory lub podgrzewaczy wody. Można kupić taki monitor zużycie energii elektrycznej w większości sklepów ze sprzętem elektrycznym.

Obliczanie kosztów energii, także jest dobrym sposobem na pozyskiwanie wyników dot. kosztów energii, jednak nie tak dokładnym jak użycie miernika.  Wystarczy, że ustalisz czas działania, moc urządzenia i wszystkie dane podstawisz do wzoru

(Moc × Godziny dziennej pracy) ÷ 1000 = Dzienna ilość kilowatogodzin (kWh)

PRZYKŁADY:

Przykłady obliczeń

1. Szacunkowy czas użycia czajnika, czyli to ile razy dziennie jest stosowany i jak długo, dla łatwości obliczeń przyjmijmy, że około 1 godziny miesięcznie.

2. Moc: Moc podana w watach znajduje się na etykiecie, wynosi 1500 W.

3. Miesięczne zużycie energii:

(1500 W x 1) ÷ 1000 = 1,5 kWh

4. Roczne zużycie energii: Czajnik stosowany jest niemal każdy dzień w roku.

1,5 kWh x 12 = 18 kWh

Oprócz a informacji na temat zużycia energii w swoich urządzeniach, musisz zrozumieć, na co zużywają one najwięcej energii, co pozwala na opracowanie strategii na rzecz zmniejszenia swojego zużycia energii i kosztów, tak by zaoszczędzić na rachunkach za prąd.