Aktualne ceny prądu są zbyt wysokie? Jak można zaoszczędzić na energii?


Rosnące koszty energii elektrycznej można obejść wprowadzając oszczędność energii elektrycznej jak i przełączając się do tańszego dostawcy energii elektrycznej.

Aktualne ceny prądu są zbyt wysokie?

Obecne ceny każdego dostawcy łatwo porównać, a to za sprawą naszego bezpłatnego kalkulatora cenowego EnergiaDirect.pl. Wystarczy wpisać swój kod pocztowy i roczne zużycie energii w kilowatogodzinach. Aby w kilka sekund zobaczyć na liście wszystkich dostępnych usługodawców i ich aktualne oferty. Następnie zamówić kontakt z doradcą tego sprzedawcy, który przedstawi nam ofertę.

Jak porównać ceny za energię elektryczną? To takie proste!

porównanie cen energii elektrycznej jest bardzo proste, należy użyć tego najlepszy naszego narzędzia  z zastosowaniem następujących procedur:

icon_light_bulb-rachunekzapradZnajdź swój ostatni rachunek za prąd i sprawdzić ile  kilowatogodzin wykorzystałeś w ostatnim roku.

icon_light_bulb-rachunekzapradWpisz swoje zużycie kWh oraz swój kod pocztowy w odpowiednie miejsca na kalkulatorze cen energii i kliknij „Porównaj”.

icon_light_bulb-rachunekzapradNa następnej stronie znajdziesz listę aktualnych taryf/ofert. Koszt miesięczny jaki miesięczne oszczędności, teraz możesz je porównać z sowim rachunkiem, dokładnie sprawdź ile zyskasz.

icon_light_bulb-rachunekzapradCzy kiedykolwiek zmieniłeś swojego aktualnego dostawcę, po kodzie pocztowym można ustalić, regon zamieszkania, a więc i to kto jest Twoim obecnym sprzedawcą bo jeśli go nie zmieniałeś to zapewne jesteś klientem spółki, która na danym terenie działa jako sprzedawca i dystrybutor. Wówczas to oszczędności w porównaniu do aktualnej taryfy zostaną wyświetlana na liście wyników.

icon_light_bulb-rachunekzaprad  Jeśli wybrałeś nowego dostawcę energii, wystarczy kliknąć „Dalej”, aby zakończyć proces internetowego porównania i skontaktować się ze sprzedawcą.

Znajdź odpowiedniego dostawcę energii elektrycznej

Porównując ceny i dokonując wyboru nowego dostawcy energii elektrycznej, należy wziąć pod uwagę nie tylko najbardziej korzystne cen energii elektrycznej, ważne są też szczegóły nowego zamówienia:

Płatność: rzeczywiste czy prognozowane, tych ostatnich nie polecam! Płacisz za prąd miesięcznie (bądź dwumiesięczne) z rocznym wyprzedzeniem, istnieje ryzyko, że kiedy na koniec okresu dostawca odczyta Twój licznik będziesz musiał dopłacić, bo rzeczywiste zużycie będzie wyższe.

Okres kontraktu: powszechne są kontrakty z długim terminem. Najlepsze są zaś te roczne, niestety tych rynek nie proponuje często.  W przypadku dłuższych okresów należy pamiętać, że w drugim roku mogą zmieniać się stawki i prąd zamiast tanieć za lojalność drożeje, ważna jest klauzula o gwarancji ceny.

Gwarancja ceny: cena gwarancje dają bezpieczeństwo planowania. Czasami niektóre składniki cenowe (takie jak podatki) są pewnie, podobnie jak koszty dystrybucji, wiem że je poniesiemy. Ale nie ile one wyniosą. Podatki jak i ceny dostaw mogą zostać podniesione i o tym decydują władze rządowe. Gdy posiadasz taryfę z gwarancją ceny wzrost cen energii elektrycznej nie jest po prostu niedopuszczalny.

Płatności Bonusy: wypłata premii sprawiają wiele ceny w pierwszym roku obowiązywania umowy jest szczególnie atrakcyjne, w drugim roku obowiązywania umowy taryfa energii elektrycznej jest już niekoniecznie opłacalna. Polecamy – Porównaj ceny energii elektrycznej ponownie przed wygaśnięciem umowy, pilnuj terminów, aby umowa nie została przedłużona na niekorzystny na Ciebie okres a stawki cenowe nie wzrosły.

zamow-porownanie

Zlecenie: Kto odczytuje licznik, może to Ty zostałeś zobowiązany do tego aby podać ilość pobranych kWh a o tym nie wiesz?

Zielona Energia elektryczna: Wielu konsumentów może dokonać świadomego wyboru dla zielonej energii elektrycznej, ale korzyści dla środowiska nie zawsze się opłacają. Na polskim rynku OZE to zaledwie 10 procent, nie licz, że z gniazdka popłynie zielony prąd, linie energetyczne nie są rozgraniczane, dostaniesz taki sam prąd jak sąsiad.